وهابیت هم در قرآن سوزی نقش دارد..

آن هایی که داستان 11 سپتامبر را به وجود آوردند اقلیت وهابی بودند که ما آن ها را از اسلام نمی دانیم و ما با ترور مخالفیم و وهابیون افراطی کسانی هستند که به اسلام ضربات زیادی را وارد کردند

 

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: اگر آیین وهابیت شکل نمی گرفت امروز بسیاری از مردم جهان مسلمان بودند.

به گزارش زاهدان پرس ، آیت الله مکارم شیرازی پس از اقامه نماز جماعت

ظهر و عصر دیروز ‏، طی سخنانی در تفسیر روزانه قرآن کریم در شبستان امام

خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به مطلب فوق تصریح

کرد: آن هایی که داستان 11 سپتامبر را به وجود آوردند اقلیت وهابی بودند که ما

آن ها را از اسلام نمی دانیم و ما با ترور مخالفیم و وهابیون افراطی کسانی

هستند که به اسلام ضربات زیادی را وارد کردند.

وی با اشاره به طرح شوم قرآن سوزی در یکی از کلیساهای آمریکا همزمان با سالروز واقعه 11 سپتامبر گفت: جالب این جاست که تمام کلیساهای دنیا این برنامه را محکوم کرده اند و در عین حال یک کشیش احمق در صدد انجام این کار است.

بر پایه گزارش شبکه خبر دانشجو ، مکارم شیرازی افزود: حرف ما با این ها این است که شما اگر قرآن را هم آتش بزنید که نمی زنید ما با این وجود به حضرت عیسی (ع) و حضرت موسی (ع) و کتب تورات و انجیل احترام می گذرایم چرا که این کتب علیرغم تحریفاتی که در آن ها شده است اما از جانب خداوند هستند و لذا مورد احترام مسلمین می باشند.

وی در ادامه با اشاره به این که تقیه مساله ای عقلایی است که در جهان امروز نیز امری عرفی به شمار می رود ، ابراز داشت: در حالی که امروزه وهابیون شیعه را متهم به تقیه می کنند که ما می دانیم در قرآن کریم نیز به تقیه کردن اشاره شده است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: امروز وهابیت نسبت به شیعه از کفار بی رحم تر است و لذا در مقابل این افراطیونی که به راحتی سر شیعیان را می برند در جای خود باید تقیه کرد.

وی همچنین در قسمت دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که مهم آن است که انسان در محیط آلوده سالم و پاک زندگی کند و دست از ایمان و اعتقاد خویش برندارد ، بیان داشت: جوانان مومنی که در محیط خانوادگی و یا تحصیل آن ها به مسایل مذهبی بی  اعتنایی می شود، بدانند که تنها نیستند و خداوند متعال با آن هاست.

این مرجع تقلید یادآور شد: باید دانست که همرنگ جماعت گنهکار شدن عین رسوایی است و گرنه تنها بودن و استقامت در راه حق همچون علی بن ابیطالب (ع)ومومن آل فرعون افتخار بزرگی است.

آیت الله مکارم شیرازی در خاتمه با اشاره به این که به احتمال فراوان فردا روز عید فطر است، گفت:توصیه من به مردم عزیز این است که پس از یک ماه روزه داری سعی کنند که این نورانیت و تقوایی که در درون آن ها در طول ماه مبارک رمضان ایجاد شده است را تا سال آینده حفظ کنند.

/ 3 نظر / 27 بازدید
امیر النچری

سلام وبلاگت خیلی مفید بود . اگه خواستی به وب منهم یه سری بزن

امیر

سلام ممنون از اینکه قابل دونستید و جواب دادید ! راستش اگر اجازه بدید من از بعضی مطالب و عکسهای وبلاگتون البته با ذکر نام وبلاگ شما استفاده کنم ؟ منتظرت هستم ؟ راستی یادم رفت ! اگر قابل دونستی تبادل لینک داشته باشیم !

امیر

سلام ممنون از لطف و عنایتتون . حتما مستحضرید که دشمنان بی شرم و حیای ما امروز بیشتر از هر روز دیگری دارن از طریق فضای سایبر فشار حملات و تهمتها و افرا هاشون رو نسبت به نظام ما بالا میبرن پس ما هم باید گوش به زنگ باشیم و جهت افشای این دروغ ها از همیشه فعالتر ظاهر بشیم . بنده هم با افتخار شما رو لینک کردم