خیلی باهال و خنده دار.......

سایت عراقی «نهرین» از فتوای برخی مفتیان سعودی برای انهدام ضریح مبارک امام حسین(ع) و زینب کبری(س) خبر داد.

به گزارش «بازتاب»، این سایت با اشاره به شادی برخی گروه‌های سلفی از دو تعرض پیاپی به حرم عسکریین(ع) نوشت: به تازگی شهرهای عربستان سعودی شاهد نسخه‌هایی از فتاوای علمای وهابی و توزیع آنها بوده‌اند که خواستار انهدام ضریح‌ها و قبور شده و از آنها به عنوان نشانه شرک و بت‌پرستی یاد کرده‌اند!

این گزارش می‌افزاید: به ویژه پس از بروز شادی از انفجار مرقد سامرا برای بار دوم و ردوبدل کردن تبریک و تهنیت و دعا برای مجرمان این عملیات تروریستی، آنها می‌پندارند که می‌توانند به باور خود، «نمادهای شرک! از بلاد مسلمانان» را از بین ببرند.

بر پایه اخبار نقل شده در منطقه شرقی سعودی، یکی از تحرکات جدید علمای وهابی، تحریک برای نابودی بقیه ضریح‌ها در عراق، به ویژه ضریح سیدالشهداست که به قول آنها سرسلسله ضریح‌های شرک! در عراق و جهان است؛ حال آنکه حسین(ع) از شرک رافضی‌ها دور است!

از همین رو، طلاب مدرسه «محمد بن سعود» طی دو ماه گذشته و یک هفته پس از انفجار مرقد سامرا، تشکیل گروهی از طلاب داوطلب برای ترویج این فتاوا در تعطیلات تابستان را آغاز کرده‌اند.
به گفته طلاب این مدرسه، گروهی از علمای وهابی انهدام بقیه ضریح‌ها در عراق و به ویژه کربلا را تشویق می‌کنند و بر تلاش برای نابودی آثار شرک از سرزمین‌های مسلمانان و به ویژه در عراق تأکید دارند.

شیخ عبدالرحمن براک، شیخ ممدوح الحربی، دکتر ناصر العمر، ابن جبرین، دکتر سفر الحوالی، همچنین مفتی وهابی کویتی حامد العلی، از جمله مفتیانی هستند که چنین فتاوایی صادر کرده‌اند.

کارمندان عربی که در این مدرسه کار می‌کنند، پی برده‌اند که ده‌ها طلبه به ویژه طلاب سال آخر مدرسه «محمد بن سعود» به نشر آنچه آن را «فرهنگ توحید ناب در صفوف امت به ویژه در عراق، برای پاک کردن از ضریح‌ها و قبور اولیا و پاک کردن شهرهای مسلمانان از آنها» می‌نامند، می‌کوشند و گفته شده از ضریح امام حسین(ع) در کربلا و ضریح امام علی(ع) به صورت آشکار نام برده شده تا در آینده همانند سامرا به وسیله «خداپرستان مجاهد!» مورد هدف قرار گیرد. کار این گروه در سایت‌های اینترنتی و دوره‌های تابستانی طلاب برای تشکیل گروه مشابهی در کشور‌های حاشیه خلیج فارس و بقیه دولت‌های عربی صورت می‌گیرد.

ضریح‌های دیگری که اسم آنها برای نابودی و پاکسازی مسلمانان از آثار شرک نام برده شده، ضریح حضرت زینب(س) در شام و ضریح سیدالبدوی در مصر است.

گفته می‌شود، مکتب وعظ و ارشاد وابسته به دانشکده امام بن سعود وهابی به ترویج فتواهای ابن حبرین، ناصر العمر، سفر الحوالی، بارک و الحربی و علمای دیگر وهابی برای نابودی ضریح‌ها و مرقدهای مقدس پس از انفجار اولی که در سامرا در حرمین مقدس امام هادی و امام حسن عسکری رخ داد، پرداخته است. عوامل این مکتب تاکنون در ده‌‌ها عملیات وهابیون تکفیری در شهرهای عراق که به نابودی و انفجار مرقدهای اولیا و فرزندان رسول اکرم(ص) منجر شده، دست داشته اند.

منابع آگاه نزدیک به مدرسه «محمد بن سعود» می‌گویند، شماری از طلاب از کلاس‌های درس در سه سال اخیر غیبت کرده و اقدام به پیوستن به مجموعه‌های تروریستی در عراق کرده‌اند. به گونه‌ای که نام تعدادی از آنها در لیست کشته‌های درگیری‌های عراق به چشم می‌خورد.

این گزارش‌ها حدود چهار ماه است که در اختیار نیروهای امنیتی عراق قرار گرفته و بسیار موثق به نظر می‌رسد، اما آنچه این گزارش‌ها را جدی‌تر می‌کند، کشف تجهیزات امنیتی در استان کربلا و نیز تجهیزات موشکی از نوع «گراد» است که دو هفته پیش به سوی مرکز این شهر از منطقه الوند در 25 کیلومتری شهر نشانه گرفته شده است.
همچنین نقشه‌های تروریستی برای تجاوز به ضریح امام حسین (ع) و حضرت عباس بن علی (ع) کشف شده است.


/ 0 نظر / 17 بازدید